Proč klasické inzeráty (ne)fungují?
Klasické inzeráty nefungují
Poslední dobou pozoruji takový trend. Firmám se ekonomicky daří. Neustále chtějí nabírat, aby mohly plnit jejich zakázky. Jenže jim v tom brání jedna zásadní věc – nedostatek zaměstnanců. Aby toho nebylo málo, tak jim uchazeči nereagují na inzeráty, a dokonce už je ani nečtou. Kde je zakopaný pes?

Nabídek je mnoho

Je potřeba se podívat, co se za poslední dobu stalo s trhem práce. Ať otevřete jakýkoliv pracovní portál anebo většinu kariérních stránek různých firem, tak zjistíte, že nabídka je obrovská. Všude kam se podíváte je „Hledáme, nabízíme“.

Je logické, že kdo chce pracovat, tak už pracuje. Kdo je nespokojený, má možnost si vybrat jinou práci, která by ho naplňovala. Takže vás musí zákonitě napadnout otázka – „Jak mezi těmi nabídkami zviditelním moji nabídku?“

Uchazečů zase málo

Jak jsem říkala, ten kdo chce pracovat, pracuje. Takže je jasné, že i ten, který je talentovaný a hodil by se zrovna vám, má zaměstnání. Suma sumárum, člověk, kterého pravděpodobně chcete, inzeráty nečte. A pokud ano, tak si vašeho inzerátu asi nevšimne.

Rozřešení

Člověk se v dnešní době nemusí už rozhodovat podle toho – „potřebuji práci“ – nýbrž podle emocí, které vůči firmě cítí. A tyto emoce nezíská z inzerátu. Ten inzerát je to poslední, co by měl uchazeč vidět. Ta poslední třešnička na dortu, která ho přesvědčí, aby CV poslal.

Emoce a originalita

Snad každý z nás je denodenně masírován různými reklamními sděleními. Reklama je prostě všude. Proto je logické, že si vůči reklamě vytvoříme jakousi slepotu. A vaším úkolem je nad slepotou vyzrát.

Zaujmout člověka natolik, aby se chtěl o vaší firmě něco dozvědět a vyvolat v něm pocit, že u vás chce pracovat. Musíte být jiní. Probuďte v člověku nějaké pocity, zvědavost. V dnešní době jsou na vzestupu videa. Tak vytvořte krátké personální video.

Stačí dobrý mobil a pár angažovaných zaměstnanců.

Jaký je ideální průběh zasažení potencionálního zaměstnance?

  1. Vytvoření povědomí o tom, že existujete
  2. Získání jeho pozornosti, že stojíte za „hřích“
  3. Vzájemný kontakt
  4. Inzerát a tlačítko „Odeslat CV“
  5. A ruka je v rukávu

Že je to snadné? Ano je, ale i tato snadná věc vyžaduje neustálé opečovávání. Když člověk hledá nové zaměstnání, tak nad tím také stráví nějaký čas. To stejné platí i pro vás. Pokud chcete člověka přesvědčit, že právě vy jste správná volba, tak nestačí napsat „jen“ inzerát.

Budujte silný Employer Brand

Inspiraci najdete v našich článcích nebo vám
s tím rádi pomůžeme.