Ambasadorské programy

Představte si, že vaši zaměstnanci mluví o své práci s nadšením a svět je poslouchá. Každý z nich je hlasem vaší firmy a sdílí její příběhy svým známým. A také zdrojem cenných informací, o čem se ve firmě právě mluví.

Zaměstnanci se stávají ambasadory vaší značky. Inspirují kolegy. Přitahují nové zaměstnance. Stávají se součástí všeho, co tvoříte. Začněte využívat výhod ambasadorského programu ještě dnes.

Budujte autentickou značku

Zapojením zaměstnanců do role ambasadorů značky posouváte Employer Branding na novou úroveň. Autenticita a osobní příběhy hrají klíčovou roli. Nejenže tento přístup zvyšuje vnímání vaší firmy jako atraktivního zaměstnavatele na trhu práce, ale také buduje silnou firemní kulturu, která přitahuje a udržuje talentované pracovníky. A to se v pozitivním duchu odrazí na vaší značce zaměstnavatele.

Zvýšení angažovanosti zaměstnanců

Angažovaní zaměstnanci = spokojení a motivovaní zaměstnanci. Vyšší angažovanost vede ke zvýšené produktivitě a nižší fluktuaci. Pokud jsou zaměstnanci součástí ambasadorského programu, budou se cítit zapojení do děje a budou spokojenější.

Employer branding

Vylepšení značky zaměstnavatele

Silný Employer Brand je nezbytný pro přilákání a udržení talentovaných lidí. Ambasadorské programy poskytují autentický způsob, jak sdílet příběhy a hodnoty společnosti, což přitahuje stejně smýšlející kandidáty. A slovo „obyčejných“ lidí má vždy větší váhu než slovo firmy.

zvýšení dosahu

Zvýšení vlivu v sociálních médiích

Jestliže vaši zaměstnanci souzní s vaší firmou, budou raději sdílet váš obsah na svých osobních profilech. A z toho plyne vyšší organický dosah. Zadarmo, bez nutného sponzorování příspěvků. Lidé rádi sdílí zkušenosti o tom, jaké to je být „v lepší společnosti“.

Co všechno získáte

Že ještě nevyužíváte žádné ambasadorské programy? Pojďme to napravit. Navrhneme program, vybereme vhodné zástupce vaší značky. Připravíme školení pro vaše kolegy a dáme definujeme si nástroje na sdílení vašeho příběhu. Vaše značka díky tomu poroste a bude viditelnější a lákavější pro kandidáty.

Návrh ambasadorského programu

Definujeme cíle programu, identifikujeme klíčové ambasadory a navrhneme obsahovou strategii s harmonogramem aktivit. Plán bude také zahrnovat metodiky pro měření úspěchu programu.

Školicí materiály pro ambasadory

Pro vybrané ambasadory vytvoříme školicí materiály a zorganizujeme interaktivní workshopy s důrazem na nejosvědčenější postupy a základy osobního brandingu a storytellingu.

Toolkit pro tvorbu obsahu

Získáte sadu šablon, pokynů a nástrojů pro ambasadory, které usnadní tvorbu a sdílení obsahu o značce. To může zahrnovat šablony pro příspěvky na sociálních sítích, návody na tvorbu videa, fotografické směrnice a příklady úspěšných příběhů.

Komunikační platformy

Připravíme výběr digitálních nástrojů a platforem, které umožní ambasadorům efektivně komunikovat jak mezi sebou, tak se širší veřejností. To může zahrnovat interní sociální sítě, aplikace pro správu obsahu na sociálních médiích nebo platformy pro správu projektů.

Reporty a analýzy

Na pravidelné bázi vám předáme reporty a analýzy, díky kterým budete mít přehled o dosahu a efektivitě programu. Uvidíte, jak se změní dosah vašich příspěvků na sociálních sítích nebo jaká bude zpětná vazba od vašich kolegů.

Postup spolupráce

Naše spolupráce začne detailním pochopením vaší firmy a její kultury. Díky tomu vytvoříme ambasadorský program přímo na míru vaší společnosti. Poté připravíme vaše zaměstnance na „práci“ ambasadora. Celý proces je bude interaktivní a zaměřený na zpětnou vazbu od vás i vašich zaměstnanců.

Identifikace a výběr ambasadorů

Vybereme ambasadory na základě jejich umění komunikovat a sdílet to, co naší firmu dělá jedinečnou.

Školení a rozvoj ambasadorů

Poskytneme ambasadorům školení a materiály pro zdokonalení komunikačních dovedností.

Vytvoření obsahu a komunikační strategie

Navrhneme obsahovou strategii zrcadlící naše hodnoty a kulturu, včetně příběhů zaměstnanců a vizuálního materiálu pro blogy a sociální média.

Monitoring a měření úspěšnosti

Průběžně budeme sledovat výkonnost veškerých aktivit. Může jít o aktivitu na sociálních sítích, ale i nárůst počtu získaných CV nebo zlepšení interní komunikace.

Podpora a motivace ambasadorů

Od ambasadorů budeme nenásilnou formou zjišťovat zpětnou vazbu. Připravíme také motivační kampaně či odměny pro ty, kteří se budou chtít zapojit do tvorby dobrého jména vaší firmy.

Webové stránky navigace

Najděme vaše ambasadory

Udělejme k tomu 3 rychlé kroky

1

Popište situaci

Sdělte nám váš záměr, jeho cíle a také uživatele, kterých se týká.

2

Probereme možnosti

Ozveme se vám a pobavíme se o možném řešení vaší situace.

3

Navrhneme postup

Připravíme plán a kalkulaci pro váš konkrétní požadavek.

Napište nám

Je to naléhavé? Volejte +420 774 323 730.