Nuda v práci bývá důvodem k výpovědi
Nuda-v-práci-může-znamenat-výpověď

V moderní době vnímají zaměstnanci svou práci spíše jako spotřebitelé.

Lidé mají spoustu možností a tím se zvyšuje konkurence na trhu. Firmy si mezi sebou přetahují zaměstnance a snaží se podnikat kroky k tomu, aby neměli důvod odcházet.

Zaměřují se na kulturu a co nejzajímavější benefity. Jedná se o hezké lákadla, díky kterým získají nové zaměstnance, ale z dlouhodobého hlediska ho neudrží.

Dnes hýbe trhem zážitek. Chození do práce každý den s myšlenkou, že na vás čeká něco nového. Zajímavý okamžik, díky kterému se těšíte na další den. Může být emocionální, fyzický, kulturní, intelektuální a technologický.

1. Emocionální

Emoce nás provázejí životem. Právě díky nim si můžeme říkat „lidé“. Pomáhají nám se rozhodovat a socializovat. Stejně fungují i v případě práce.

Vytvořte u člověka to správné emoční pouto a nebude vás chtít opustit.

  • Flexibilita – Každý člověk ji ocení a získá díky ní pocit, že mu zaměstnavatel důvěřuje.
  • Cíle – Poznejte své lidi a zjistěte, proč si vybrali práci právě u vás a obecně, co jsou jejich cíle v práci i životě. Podle toho se pak rozhodněte, co můžete udělat pro to, aby se ke svým cílům postupně dopracovali.
Nuda-v-práci-může-znamenat-výpověď

2. Fyzické

Pracovní prostředí je místo, kde se má člověk cítit komfortně. Pokud není příjemné, zaměstnanec se každým dnem bude cítit nepříjemněji a nakonec odejde.

  • Prostor – Máte open-space? Pokud ano, udělejte si průzkum, zda pro sebe mají zaměstnanci dostatek prostoru. Nemějte chladné kanceláře. Přizpůsobte interiér vaší kultuře, vyvěste nástěnky a tabule.
  • Komunita – Buďte v neustálém obrazu toho, jak se k sobě chovají zaměstnanci. Pokud si teď říkáte, že to přece není vaše věc, mýlíte se. Při neshodách v týmu vzniká komunikační kolaps. Lidé si začnou dělat naschvály a to poznamená i práci a chod firmy.

3. Kulturní

  • Transparentnost – Neskrývejte před svými lidmi důležité věci. Stejně se je později či dříve dozvědí. Díky sdílení zpráv vytvoříte větší důvěru, než kdybyste se vše snažili utajit. Špatná zpráva je lepší utajená informace.
  • Firemní kultura – Jakým způsobem fungují vnitřní procesy firmy. Jací lidé tam pracují, akce a oslavy, které pořádáte. To vše přidejte do pracovních životů.
Nuda-v-práci-může-znamenat-výpověď

4. Intelektuální

Osobní i pracovní růst jsou důležité součásti života každého člověka. Toužíme po informacích a nových zkušenostech.

  • Vzdělávání – Dejte zaměstnancům prostor pro rozvoj a podporujte je v něm. Nenuťte je do žádných konkrétních kurzů, ale dejte jim možnost a finance.
  • Kariérní růst – Umožněte zaměstnanci růst. Pokud bude vykonávat dobrou práci, nebojte se ho povýšit. Je to skvělá motivace pro většinu zaměstnanců.
  • Organizace práce – Buďte si jisti, že mají vaši zaměstnanci stále co na práci. Pokud budou do práce chodit s tím, že si musí odsedět pár hodin, za chvíli budou chtít vyzkoušet něco, v čem pro ně bude větší výzva. Nejde o to je zahrnout prací tak, že se jim o ní bude v noci zdát. Dejte jim úkoly a nechte je, aby si práci rozvrhli sami.

5. Technologické

  • Chytrá technologie a nástroje pro spolupráci – Jednoduše řečeno, inovace. Všímejte si trendů a nových technologií, které jsou ideální pro váš obor. Pokud budou vaši zaměstnanci pracovat s 20 let starou technologií, pravděpodobně mají důvod k tomu, aby odešli k jiné firmě s novou technologií.

Budujte silný Employer Brand

Inspiraci najdete v našich článcích nebo vám
s tím rádi pomůžeme.