Reklamní předměty a brand ruku v ruce
Hrnek

Oblíbenou oblastí reklamní produkce jsou dárkové a reklamní předměty. Najdeme na nich logo společnosti nebo její název. Mohou nám udělat obrovskou službu. Jak je můžeme využít v rámci personální komunikace? 

O Employer brandingu jako budování značky zaměstnavatele jste již slyšeli. Každá firma má na trhu práce nějakou pověst. Důležité je, aby tato pověst byla co nejlepší.

Budování úspěšného brandu je založeno na dlouhodobé pozitivní zkušenosti vašeho zákazníka, tedy zaměstnance nebo uchazeče. Tuto pozitivní zkušenost je vhodné stále připomínat. K tomu mohou dobře posloužit právě dárkové předměty.

Logo nebo jméno vaší firmy můžete přenést v podstatě na cokoliv. Nejběžnější je patrně tamponový tisk, kterým se potiskují například propisky. Sítotiskem vytisknete obrázek třeba na tričko. 

Existuje také inkoustový digitální tisk na textil, takže můžete levně vyrobit originální dárkové tričko od jednoho kusu. Do dřeva a kovu se logo „vypaluje“ laserem, nebo je možné ho vyfrézovat. A pak jsou tu samozřejmě 3D tiskárny, které vám spíše místo loga na předmět vytisknou předmět na logo.

Komu dávat dárky?

Z pohledu personalisty existují 3 hlavní cílové skupiny, pro které budete vybírat vhodné reklamní předměty.

  • Potenciální zaměstnanci
  • Současní zaměstnanci
  • Bývalí zaměstnanci

Každý obdarovaný člen některé z uvedených skupin bude šířit dobré jméno vaší společnosti.

Co jim dát?

Univerzální řešení neexistuje. Každá společnost má svůj styl. Každou cílovou skupinu charakterizují jiné vlastnosti či potřeby. Získané předměty také pravděpodobně využijete při rozdílných situacích. Důležité je zamyslet se nad tím, jaké cíle rozdáváním reklamních předmětů sledujete.

Potenciálním zaměstnancům rozdávejte reklamní produkty při každé vhodné příležitosti. Ať jsou to veletrhy, přednášky nebo konference. Zejména studenti budou vděční za každou maličkost a budou je rádi užívat. A že je na nich logo společnosti? Komu by to vadilo. Každodenní užívání vašeho dárku otiskne vaši značku do jejich podvědomí.

Pro stávající zaměstnance mohou být dárkové předměty určitou symbolickou odměnou za jejich práci, případně za dosažení nějakého úspěchu. Když pořádáte nějakou akci, může být drobný dárek poděkováním za účast. Pokud vaši zaměstnanci jezdí na pracovní schůzky, vybavte je propiskami, složkami, blokem s vaším logem a podobně.

Bývalí kolegové, kteří dostali dárek na rozloučenou, na vás budou (snad) rádi vzpomínat. Většinou se jedná o originální dárek „na míru“ a ne o masovou produkci. Nic nepokazíte tím, že něco vyrobíte sami.

Předměty

Jaké reklamní předměty tedy vyrobit? Vaší fantazii se meze nekladou.

Zda necháte vyrobit tužky, hrníčky a bonbóny s vaším logem, nebo budete rozdávat flashky, telefony nebo dokonce tablety, to už závisí jen na vašich cílech a hlavně rozpočtu. Klidně vyrobte něco sami.

Člověka vždy potěší dárek, který mu přinese nějaký užitek. 

Budujte silný Employer Brand

Inspiraci najdete v našich článcích nebo vám
s tím rádi pomůžeme.