Co nesmí chybět vašim kariérním stránkám?
kariérní stránky

Kariérní stránky. Jasně, v první řadě byste určitě měli mít kariérní stránky. Nebudu vyjmenovávat důvody, prostě je musíte mít! Je to vaše prezentace na trhu práce, takže jedna se složek značky zaměstnavatele.

Hlavní zodpovědnost za pěkné kariérní stránky leží na ramenou koho jiného než personalistů. Samozřejmě si na pomoc můžete přizvat i agenturu s plným vybavením copywriterů, designérů a kretivních hlav. To jsme třeba my.

Vašim kariérním stránkám nesmí chybět…

…nápad 

Motiv, jednotný design, logo náboru. Musí vyniknout hned na první pohled, zaujmout kandidáta a oslovit ho natolik, že si je hned začne číst. Přidejte animaci anebo aspoň gif obrázek.

Poprosím příklad › Koukněte jak se to celé hýbe!

Zaraguza-kariera

Zdroj: www.zaraguza.com/

 

…myšlenka

 Od bodu číslo jedna se tento liší obsahem. Nejdřív byste měli kandidáta chytit za oko a hned potom za srdce. To zní morbidně, ale mluvím o textu. Musí být autentický a zajímavý. Musí být napsaný jazykem vašeho budoucího zaměstnance. Hledáte mladých studentů? Tak se ty vole nebojte jejich slangu. Ale vše s citem prosím. Pokud naopak hledáte fundovaných lidí z oboru, musí z vašeho textu sálat odbornost, respekt a důstojnost.

Příkladem je Adbee digtal

Zdroj: http://www.profesia.sk/

 

…představení

Ne to divadelní. Ale to vaší firmy, vašeho oddělení, vašeho týmu. Všichni chtějí pracovat v suprovém týmu! Tak tým prezentujte, klidně i jednoho po druhém. Nebo druhého po prvním. Hlavně ať to má něco z vás. Nechejte dotyčné si napsat popis o sobě samých.

Příkladně to má THIS IS LOCCO

THIS-IS-LOCCO-kariera

…proč

Po zvládnutí základu designu, textu a týmu pojďme do hloubky. Proč by měli kandidáti pro vás pracovat? Proč jim nabídnete něco co nenajdou u konkurence? A klidně si tu konkurenci proklepněte, je to legální, vás mají určitě taky zmapované. Myšlenku PROČ nejlíp vyjádřil Simon Synek a tímto postupem se řídí i marketing velkých firem jako např. Apple.

Apple kariérní stránky

Zdroj: www.apple.com

A Pepsi to píše rovnou!

Pepsi-karierne-stranky

Zdroj: www.pepisco.com

…hodnoty 

Firemní hodnoty. Máte? Nemáte? Doufám, že ano! Je to jeden ze způsobů jak získat angažovaných a nadšených zaměstnanců. Když se hodnoty firmy, její mise a vize střetnou s vizí a misí osobní. Najednou přestanou zaměstnanci brát práci jako nutné zlo, jen jako způsob jak si vydělat peníze. Začnou práci brát jako svoje povolání, každodenní radost, náplň, hrdost. Přijde vám to naivní? Tak jste asi nenašli tu pravou (práci).

Zappos jde příkladem!

zappos-values.png

Zdroj: about.zappos.com

 

Klik bodů splňují Vaše kariérní stránky? 5/5 ? Gratuluji!

Jak jsme dali tvář jednomu z největších nakladatelství

Jak jsme pomohli společnosti Albatros Media pracovat na značce zaměstnavatele? Tato aktivita měla vždy silnou podporu vedení a firma se zajímá o zaměstnance.

Naším cílem bylo udržet stávající zaměstnance, posílit jejich sounáležitost a také zaujmout nové kolegy.

Budujte silný Employer Brand

Inspiraci najdete v našich článcích nebo vám
s tím rádi pomůžeme.