V nedávné době jsme v našem magazínu na webu Jobfairs.eu načali téma infografiky. Můžete se zde dočíst základní informace o tom, co to vlastně infografiky jsou a v čem mohou být nápomocny lidem, kteří z nich čerpají informace. V tomto článku zmíníme další výhody infografiky, a to z pohledu tvůrců a jejich marketingového vlivu.

Proč tedy tvořit infografiky? 

1) Snadno upoutají pozornost

Lidé jsou snadno přitahováni k vizuálním prvkům, které upoutají jejich pozornost. Lidé potřebují aktivovaný „optický nerv“, aby zpracovali více než 90 % informací, které přicházejí do mozku. Pokud se slovům nepodaří zachytit pozornost a představivost vašich diváků, pak právě vizuální prvky, jako jsou infografiky, udělají svou práci lépe.

2) Infografika může zvýšit povědomí o značce

Infografiky by měly být navrženy tak, aby obsahovaly důležité informace o tvůrcích. Obvykle obsahují logo, adresu webové stránky, e-maily atd. To je skutečně velmi účinný způsob, jak zvýšit povědomí o značce, a pokud se používá správně, může snadno zvýšit návštěvnost sociálních sítí a webových stránek.

Infografika a proč ji tvořit

3) Infografika může zvýšit vaše výsledky vyhledávání

Vzhledem k tomu, že infografiky jsou virální, mají velmi příznivý dopad na výsledky vyhledávání. Infografika navržena právě s vašimi kontaktními informacemi, kterou sdílíte například na sociálních sítích, tak generuje důležité zpětné odkazy na tvůrce. Pokud tak jiní uživatelé vámi vytvořené infografiky sdílejí, měli by se odkazovat na jejich autory, tedy právě na Vás. To potom logicky může ovlivnit výsledky zpětného vyhledávání.

4) Infografiky vám mohou pomoci zvýšit počet followerů

Vizuální posty na sociálních sítích mají několikanásobně vyšší dosah než ty textové. Lidé si všímají zajímavých obrázků mnohem více, což ve výsledku znamená, že vám infografiky přinesou více liků, komentářů a v neposlední řadě i followerů. To ve finále pomůže oslovit ještě širší publikum při každém dalším sdílení budoucího obsahu.

5) Infografiky z vás udělají odborníka

Chcete-li prezentovat obsah snadno srozumitelným způsobem, infografiky využívá tabulky, grafy a další snadno srozumitelné informace. To znamená množství informací z výzkumu, který tvůrce udělal nebo načerpal z relevantních zdrojů, aby vytvořil potřebný obsah. To následně zvýší vaši online důvěryhodnost a pověst. Pověst odborníka na danou problematiku, který má klíčové vědomosti a relevantních informace v určitém oblasti.

Infografika a proč ji tvořit

6) Infografiky jsou snadno sledovatelné díky službě Analytics

Infografiku lze snadno sledovat pomocí analytických nástrojů. Pokaždé, když si ji někdo otevře, lze snadno zjistit relevantní informace, jako například dobu, po kterou online uživatel sledoval konkrétní infografiku. To vám poskytne lepší přehled a porozumění tomu, jak se chová vaše cílová skupina. Můžete tak odpovídajícím způsobem upravit a vytvořit v budoucnu ještě zajímavější a relevantnější infografiky.

Na závěr tedy můžeme říct, že i když infografiky nejsou ničím převratně novým na poli online marketingu, stále mají co nabídnout jak svým tvůrcům, tak uživatelům, chcete-li čtenářům. Stačí jen špetka kreativity a jsme schopni svému publiku sdělovat nejrůznější, třebaže ne vždy nejzajímavější informace, ovšem dohromady jako celek to funguje velmi dobře.