Prezentační systém „high tech“

autor: | Srp 18, 2016 | Nábor talentů | 0 komentářů

valeo
Pokud o sobě firma tvrdí, že je „high tech company“, musí se tak i prezentovat. A to nejen online, ale i v reálném světě. Pracovní veletrhy nevyjímaje. Jak se s tím (s naší pomocí) popralo Valeo? To vám poví Slavo ve tomto článku.

Zadanie

Pôvodné zadanie od klienta znelo: Vytvoriť prezentačný systém, ktorý bude vyzerať prémiovo. Pritom bude mať modulárne vlastnosti, skladný, ľahko rozložiteľný, pevný zároveň a s možnosťou upevniť produkty našej spoločnosti. Toto zadanie klient ešte rozšíril o podsvietenie jednotlivých produktov a pripevnenie tabletov.

Tento projekt sme začali na čistom papieri, respektive na tabuli. Spoločne s inženiermi z Valeo sme premýšľali nad tím, ako vyrobiť stoly na mieru, ktorú sa budú dať zložiť a pritom unesú kus auta, ako napríklad klimatizačnú jednotku. A takisto aby v nich bol priestor pre umiestnenie techniky, notebooku a káblov.

Riešenie

Začali sme hľadať dodávateľa, ktorý by bol schopný urobiť niečo podobné. Nakoniec sme se obrátili na dodávateľa, s ktorým sme v minulosti spolupracovali na internej navigácií pre brnenský Honeywell. Nasledovalo stretnutie u dodávateľa s klientom, kde sme sa spolu porozprávali o možnostiach modulárneho prezentačného systému.

Valeo
Valeo
Prvá fáza produkcie obsahovala tri skladateľné pulty pre produkty. Modulárne stolíky sme sa rozhodli spracovať z Thermopalu – vrchná a spodná doska. Na bočné dosky sme využili dibond 3 mm s klavirovým pántom, ktorý je elegantný a využili sme ho po celej dĺžke steny. Použili sme lakovaný Thermopal a na bočné steny sme umiestnili logo klienta.

Produkty na stolíkoch sme upevnili pomocou mliečneho plexi skla, ktoré sa ohýbali do požadovaného rozmeru a mohli sme do nich vložiť aj led pásy, ktoré podsvietili produkty. Vrchná doska mala vývod na elektrické káble a preto na stolíku nebol žiadny rušivý element v podobe káblov. A tých nebolo málo, lebo sme ešte pridávali držiaky na tablety. Použili sme jeden s husím krkom a dva elegantné stojany, ktoré boli voľne položené. Toto nám dovolilo jednoduché zloženie a presunutie. Stolíky boli veľmi stabilné a ľahko skladateľné. Dodali sme ich spolu s taškami na rýchlu a jednoduchú prepravu.

Valeo
Valeo-prezentacni-systemy-09
Posledný stôl, ktorý sme dodávali klientovi, slúži ako držiak na monitory a kamery. Preto musí byť stabilný. Na výrobu celého stolu sme použili Thermopal. Stôl ma nepravidelný tvar, preto bola jeho výroba veľmi zložitá. Aj jeho váha je vyššia. Na vrchnej doske sú rovnaké držiaky z mliečneho plexi skla a podsvietenie. Potrebné káble sú vyvedené do vnútra tohto stola, kde je umiestnení počítač, ktorý riadi kamery a zobrazuje požadované výsledky. Na zadnej stene stola sú dvere, ktoré dovoľujú ľahkú manipuláciu s počítačom vo vnútri.
Valeo
Valeo
Každý jeden stôl má nožičky, ktoré sú navrhnuté tak, aby pod nimi mohli byť káble, ktoré vedú elektroinštaláciu. Keďže všetky stoly môžu byť umiestnené jednotlivo, na skrytie káblov sme použili prechodové lišty s nalepenou grafikou „elektrických obvodov“. Tieto lišty spájajú stoly a vedú k nim elektrický prúd.

Celý projekt trval štyri mesiace, od požiadavky klienta, cez návrh riešenia, kalkuláciu, schválenie, vyhotovenie a samotnú prepravu ku klientovi. A cena? To je tajemstvo :-).

Budujete značku zaměstnavatele?

Zkuste naše chytré služby. Vytvořili jsme pro vás výhodné balíčky, které usnadní vaši práci.

Budujte silný Employer Brand

Inspiraci najdete v našich článcích nebo vám
s tím rádi pomůžeme.