Online kampaně jsou rychlé, snadno měřitelné a když se dobře nastaví, tak i mnohem levnější než ty offline. Díky vysoce přesnému cílení je možné dostat vaše sdělení ve správný čas správnému uživateli.

S kolegou Jiřím Hrstkou, který spravuje náborové online kampaně a stará se o copywriting pro klienty, jsme si promluvili o tom, s čím se můžete setkat při tvorbě PPC kampaní a na co byste si měli dávat pozor.

1. Jaké typy bannerů fungují nejvíce? Oceníme i příklady z praxe.

Abychom lidi na webu reklamou zaujali, tak se snažíme bannery co nejvíce „rozpohybovat“. I když člověk na banner neklikne, tak ho mozek při scrollování stránky zaregistruje víc než statický banner.

„Určitě bych doporučil animované bannery, v Sklik gifka, v GA HTML5.“

Ideální samozřejmě je, když vytvoříme animace na všechny rozměry bannerů, ale to vzhledem k omezeným rozpočtům většinou není možné. Proto se vždy snažíme vybrat 5-8 rozměrů, kde animace nejvíce vynikne.

2. V reklamách je důležitá i textace. Co je podle tebe dobré a co nám naopak může zadělat na průšvih?

Textace vychází z analýzy klíčových slov. Určitě je dobré do nadpisů zahrnout celou klíčovou frázi. Při textaci reklamních inzerátů pro náborové účely vycházíme z textů na landing page.

„Snažíme se co možná nejúderněji vyzdvihnout silné stránky společnosti v kombinaci s jejím
představením.“

Reklamní systémy neumožňují využití některých znaků v nadpisech či v popisných textech. Např. nadpisy nemohou být PSANÉ POUZE VELKÝM PÍSMEM nebo !!!nelze použít vícero vykřičníků za sebou!!!

3. Kam by měla reklama uživatele poslat, aby byla efektivní a proč tomu tak je?

Náborová reklama by měla jednoznačně jít na landing page. Záleží, zda jde o propagaci konkrétní nabídky (v tomto případě půjde reklama na url s nabídkou – url by mělo být jednoduché a jasně srozumitelné např. menseek.eu/kariera/projektovy-manazer) nebo o propagaci celkového brandu – v tomto případě může jít proklik buď na homepage kariérní mikrostránky, nebo přímo na volná místa, kde je vysvětleno, proč by měl kandidát pracovat pro tu a tu společnost.

Popř. pokud chceme propagovat např. zajímavý článek na blogu, navedeme uživatele přímo na konkrétní stránku s článkem. Znovu platí, že textová reklama musí být relevantní k obsahu stránky, jinak ji reklamní systémy vyhodnotí jako zavádějící či podprůměrnou a nebudou ji vůbec zobrazovat.

4. Jaký druh reklamy využíváš na FB při náborových reklamách, nebo jaký doporučuješ?

Na FB pro náborové účely využíváme reklamy zaměřené na proklik na Landing Page. Přijmout vhodného kandidáta je o něco složitější proces, než prodat např. sadu hrnců 😊.

Těžko získáme reálná čísla o konverzích, reklama může být první incentiv pro člověka, aby se podíval na kariérní stránky společnosti, ale k jeho přesvědčení vede ještě hoooodně dlouhá cesta.

Cílem reklamy je zaujmout, až samotná LP slouží k přesvědčení uživatele. V hodnocení reklamy opět hraje roli kvalita LP. Reklamy pro FB tvoříme na každé reklamní místo zvlášť – reklama se bude jinak zobrazovat na mobilu, jinak v kanálu příspěvků na PC, jinak na místě vpravo, jinak na instagramu atd.

Náborová kampaň: získejte ty pravé zaměstnance

 

Potřebujete nabrat lidi a online kampaně se vám zdají jako správná volba? Průměrný Čech stráví v online prostoru 7 hodin denně. A toto číslo roste.

Online reklamy jsou rychlé, dobře měřitelné a levnější než offlineDejte o sobě vědět a získejte ty správné zaměstnance.

5. Co by se mělo ukázat v grafice reklamy a co nesmí chybět v textu?

U náborových reklam je ideální, když ukážeme reálné lidi, reálné prostory, stroje, popř. vtipné animace související s firmou / prací. Databankové obličeje dnes už pozná každý.

V nadpise by neměla chybět zvolená klíčová fráze. Já u inzerátů přidávám nejzajímavější výhody či benefity. Samozřejmostí je, že by text měl být gramaticky správně napsaný a měl by dávat smysl.

6. Když porovnáš reklamu na FB, Google a Seznamu… co má podle tvých zkušeností nejlepší výsledky?

Záleží firma od firmy, máme různé výsledky pro různé firmy. Obecně bych nejvíce doporučil FB, protože na něm, přiznejme si to, trávíme každý moře času. Pro zobrazení reklam určité cílové skupině na FB stačí zadat jednoduché geografické a demografické cílení a reklamy se zobrazí ať uživatel chce, nebo ne (pokud nemá zapnutý adblock).

Pro zobrazení reklam u GA a Sklik je třeba, aby uživatel buď zadal klíčové slovo, nebo aby se pohyboval např. na webu zaměřeném na techniku (pokud nastavíme tohle cílení).

Děkuji Jirkovi za zajímavý rozhovor a spoustu užitečných rad z praxe. Budu se těšit příště u dalších témat 🙂