Karanténa se dotkla všech. Nás zastihla zrovna v období, kdy jsme připravovali naše tradiční společné workshopy. Ty jsme nakonec museli zrušit. Ale jak se říká, každá krize přináší nové příležitosti.

Rozhodli jsme se, že zkusíme workshopy uspořádat online. Tato myšlenka se nám už nějaký čas honila hlavami. Teď přišel ten správný čas. Bez otálení jsme se pustili do hledání vhodné technologie a vytváření nových materiálů pro online prezentaci.

Využili jsme toho, že náš informační systém na platformě Easy Project má v sobě integrovanou populární službu Zoom. Poskytovatel tohoto řešení dokonce v souvislosti s pandemií nabídl 33% COVID slevu na nákup kreditu pro tyto telekonference. Bylo rozhodnuto.

Easy Project
Zoom

Kontaktovali jsme původní zájemce o zrušené společné workshopy a nabídli jim online alternativu. Upozornili jsme je, že se jedná o prototyp, pilotní projekt, rychle sestavené řešení, které chceme otestovat. Tato myšlenka se setkala s velmi pozitivní odezvou a díky tomu jsme mohli začít plánovat konkrétní termíny našich online schůzek.

Jak jsme postupovali

Původní „živý“ workshop jsme rozdělili do série o třech dílech v délce cca 2 hodiny. Každý z nich se měl konal v pátek. Vyšli jsme z původního obsahu a rozdělili jej to těchto částí:

 

  1. Teorie značky zaměstnavatele
  2. Koncept značky zaměstnavatele
  3. Komunikace značky zaměstnavatele
Poznani

Teorie značky zaměstnavatele

Během prvního WS jsme diskutovali o tom, co to značka zaměstnavatele vlastně je a proč ji všichni tak řeší. Zaměřili jsme se na tyto body:

 

  • co je to značka zaměstnavatele
  • jak tato značka vzniká
  • kde ji máme hledat
  • jak ji můžeme rozvíjet a využívat
  • co nám to všechno přinese
Akce

Koncept značky zaměstnavatele

V druhé části jsme se podívali na EB jako na komplexní projekt. Představili jsme postup, jak značku zaměstnavatele objevit a dál rozvíjet.

 

  • od poznání přes tvorbu až k akci
  • situační analýza a SMART cíle
  • strategie a výběr taktik
  • akční plány a kontrolní nástroje
  • designérské tipy a triky
Tvorba

Komunikace značky zaměstnavatele

Ve třetím a posledním workshopu jsme představili zajímavé příklady z praxe. S účastníky jsme si vyměnili další užitečné zkušenosti a nápady.

 

  • jak zapojit vlastní zaměstnance
  • jak zastihnout cílové publikum
  • jak zaujmout vhodné uchazeče
  • jak získat nové zaměstnance
  • spousta know-how i how-no 🙂

Jaké byly online workshopy?

Jedním slovem: povedené.

Ale buďme upřímní. Z počátku jsme byli trochu nervózní. Atmosféra byla jiná, než „naživo“. Během prvního workshopu jsme měli zapnutou kameru pouze na naší straně a neměli jsme vizuální kontakt s publikem. Při dalších workshopech se již připojili i některé účastnice a bylo to mnohem osobnější.

„Moc děkuji za skvělou prezentaci, přestože nejsem HR člověk, ale marketingový člověk, bylo to pro mne velmi přínosné.
Silvie“
„Váš přístup k zákazníkům je obdivuhodný a ještě lépe krásným německým slovíčkem wunderbar!
Veronika“

Hodně pomáhaly interakce z naší strany. Snažili jsme se vtáhnout účastníky, resp. účastnice do děje pomocí otázek k probíranému tématu. To fungovalo dobře díky tomu, že workshop probíhal v malé skupině (7 účastníků + 2 lektoři).

Online ws

Muffin challenge

Je naším dobrým zvykem servírovat účastníkům našich workshopů podomácku připravené dobroty. Tato tradice vypadala zpočátku ohroženě, ale našli jsme řešení.

Objednali jsme papírové krabičky a dřevěnou vlnu. Naše grafička Jana napekla muffiny, které jsme zabalili a rozeslali poštou po celé České republice, aby měly účastnice workshopu co zakousnout ke kávě. K muffinům jsme přidali i bloček s elektrostatickými lístky.

Bohužel České poště se podařilo doručit balíčky jen na 86 %: 1 balíček ze 7 někde zmizel :-/

Také jsme vyhlásili #muffinchallenge. Poprosily jsme paní a slečny, aby nám, pokud jim muffiny budou chutnat, zaslali svoji fotku s tímto sladkým překvapením. Challenge se ujala, dorazily nám fotografie a dokonce i koláže.

Určitě v ní budeme pokračovat i při dalších workshopech 🙂

Veronika
Menseek koláž
Markéta