5 tipů pro správce Facebook stránek
facebook-556808_1920

Sociální média se stala součástí náborového procesu. Facebook je stále více využíván nejen na propagaci produktů, ale právě i na propagaci volných pozic. Facebookové stránky pro firmy prošly v posledních měsících výraznými změnami. Ne každý si jich všimnul a ne každý je má čas sledovat. Tady je máte!

1. Načasujte vaše příspěvky

Cílíte vaše příspěvky na mladou generaci? Víte o tom, že jsou na Facebooku nejčastěji mezi 6-8 hodinou večer? Ale vy večer nemáte čas přidávat příspěvky. Využijte na to Plánování příspěvků. Na začátku týdne si můžete naplánovat příspěvky na celý týden dopředu.

Fb tipy

 

I když příspěvky načasujete, můžete si je zpětně ještě upravit nebo přečasovat na jiný den či hodinu. Stačí se prokliknout do sekce na správu příspěvků.

2. Zbavte se nečitelných linků a neatraktivních obrázků

Pokud sdílíte link na jinou stránku, není potřeba, abyste v příspěvku nechávali celý odkaz na danou stránku. V momentě, kdy url adresu vložíte do příspěvku, Facebook si odkaz sám natáhne a vy si potom můžete odkaz v klidu smazat.

Fb tipy

Dále si dejte velký pozor na to, jakým způsobem se vám daný odkaz natáhne. Je rozdíl, jestli se fotka stáhne jako malý nenápadný obrázek nebo bude velký a výrazný. Na čem to závisí? Je to požadavek na správce vašeho webu, aby na stránce nastavil správné parametry.

Však posuďte sami, který příspěvek je výraznější.

Fb tipy

VS.

Fb tipy

3. Segmentujte vaše fanoušky

Jste součástí mezinárodní společnosti? Máte jednu centrální facebookovou stránku? Nevadí. I tak můžete určit, komu se ten který příspěvek zobrazí. Facebook vám povolí ukázat daný příspěvek jen vybraným uživatelům. Stačí si zvolit zacílení podle lokalizace, věku nebo jazyka.

FB tip

4. Analyzujte a učte se

Co se nejvíc líbí vašim fanouškům? Kdy jsou nejčastěji na Facebooku? Z jakých lidí se vůbec skládají? Jak se daří vaší konkurenci? To všechno vám prozradí Facebook Insights. Podívejte se tam aspoň jednou týdně a sledujte jednotlivé grafy.

Mezi nejdůležitější informace jednoznačně patří to, jaké příspěvky se nejvíc líbily vašim fanouškům, které je nejvíce motivovaly k aktivitě a které se nejvíc rozšířily mezi další lidi. Tyto údaje vám napoví, jaký obsah a jaká komunikace vaše fanoušky nejvíc zaujala.

FB tipy

5. Spravujte vaši stránku přes mobil

Sociální sítě jsou živý nástroj, který funguje 24/7. A je jedno, jestli je víkend nebo svátky. Pokud spravujete facebookovou stránku, měli byste mít přehled o tom, co se na ní děje. Nejste stále na počítači, to je jasné. Využijte proto na jejich správu facebookovou aplikaci Meta Business Suite.

Bude vás vždy informovat o tom, co se děje na vaší stránce a můžete též sledovat vaše metriky.

Budujte silný Employer Brand

Inspiraci najdete v našich článcích nebo vám
s tím rádi pomůžeme.