Jednoduše za(žít)

Společnost Möbelix zná asi každý, kdo někdy kupoval nábytek. Ne každý už ale ví, jaké to je být jejím zaměstnancem. Proto se v Möbelixu rozhodli, že o tom dají všem zájemcům vědět pomocí nového kariérního webu a nás si vybrali jako spolutvůrce. Jak se nám naše dílo povedlo? Můžete posoudit sami.

Start projektu

Začněme úplně od začátku. Na našich společných workshopech jsme se mimo jiné setkali se sympatickou personalistkou Markétou, která pracuje pro Möbelix. Zůstali jsme v kontaktu i po workshopu a diskutovali o možnostech spolupráce.

Markétiným přáním bylo vytvořit webovou prezentaci, která by vyjádřila, že Möbelix je firma, kterou je třeba zažít. Společně jsme si postupně vyjasňovali představy o tom, jak rozsáhlý by měl web být a jak by měl fungovat.

Když se Markétě podařilo získat potřebné prostředky, pustili jsme se do práce.

Poznávání zákazníka

S Möbelixem jsme před tím nikdy nespolupracovali, takže jsme začínali na zelené louce. Již během přípravy nabídky jsme se shodli, že prvním krokem bude důkladná situační analýza, postavená na rozhovorech se zaměstnanci. Jako vždy nás zajímalo, jak lidé vidí firmu jako svého zaměstnavatele a jaké hlavní výhody jim práce dává.

Udělali jsme si tedy výlet do vybraných poboček v Plzni, Praze, Zlíně, ale i v Bratislavě a Nitře. Příjemně nás překvapilo jak pracovní prostředí, tak i zajímavý sortiment. Ze zaměstnanců jsme často museli „násilím“ tahat něco, co nefunguje. Většinou to bývá naopak. Následovala tematická analýza těchto rozhovorů, díky které jsme zjistili, jak lidé vidí firmu jako zaměstnavatele a proč v ní pracují.

navštívených poboček

rozhovorů s lidmi

A4 plných poznámek

Společná práce

Velkou výhodou bylo nadšení na straně klienta. Společně s Markétou jsme navrhli design webu a obsah jednotlivých stránek. Další výhodou bylo, že jsme měli k dispozici velké množství obrazových materiálů a také videa. Tyto materiály vznikly díky předchozí spolupráci s lidmi z VimVic.cz.

Technické řešení

Jakmile jsme měli k dispozici všechny materiály a odsouhlasili jsme si, jak budou vypadat jednotlivé stránky, pustili jsme se do výroby. Již na ostré developerské doméně jsme začali s nastavováním jednotlivých modulů webu. Za chodu jsme ladili veškerá videa, fotografie, ikonky, infografiky či texty.

Specifickým požadavkem bylo napojení nového webu na ATS Datacruit. Tady jsme ale už měli práci jednodušší díky předchozím zkušenostem s tímto systémem. Nově jsme vytvořili a implementovali plugin, který umožňuje vkládání médií z WordPressu do pracovních nabídek, které se načítají z Datacruitu.

Vizuální styl Möbelix

Při vytváření tohoto projektu, jsme se snažili držet vizuálního stylu, ale měli jsme i možnost popustit uzdu naší kreativitě ať už v uspořádání webu nebo v jeho rozpohybování některých jeho částí pomocí animace.

Möbelix-Dunkelblau
Möbelix-Türkis
Möbelix-Pink

Seznamte se s naší prací

Během tvorby jsme se naučili spoustu nových vychytávek a užitečných věcí. Nejdůležitější je pro nás ovšem spokojenost klienta.

Markéta Vaňková

Recruitment a Employer branding specialist v Möbelix

Mojí vizí bylo vytvořit web „o nás s námi“. Na tvorbě jsem se chtěla podílet, nejen vyslat zadání a čekat na hotový produkt. Autentičnost, jednoduchost, nápaditost. To byly ingredience, které nesměly chybět. Cením si osobního přístupu i zápalu celého teamu Menseek. Tomáš skutečně navštívil několik poboček, aby si se zaměstnanci promluvil z očí do očí, Jana dokázala skvěle spojit korporátní grafický design s vlastní kreativitou. Interaktivní ikonky mluví za vše. Práce šla od ruky, Menseek vždy dodržel plánované termíny. Celý proces tvorby provázela neustálá komunikace. S čistým svědomím mohu říct, že jsem byla u zrodu našeho webu, který je pravdivý, krásný, plně funkční a poctivě pokřtěný!

Konference v Přerově

Stránky byly spuštěny, drobné chybky odladěny, vše fungovalo na jedničku. Hotovo? Kdeže. Přibližně uprostřed podzimu se v Přerově konala konference liniových vedoucích ze všech tuzemských i slovenských poboček Möbelixu. A my jsme byli přizváni jako čestní hosté, abychom kolegům z první ruky představili analýzu, jak firmu vidí zaměstnanci. Tuto výjimečnou příležitost jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít.

Křest webu

Stavba webu se, jako každá stavba, samo sebou musí pořádně zkolaudovat. Proto jsme se dohodli, že web řádně pokřtíme. Kvůli nadupaným kalendářům jsme se sešli až v půli listopadu, ale to vůbec nevadilo. Celý tým si na webu pořádně máknul, takže jsme jeho dokončení jaksepatří oslavili. I s humorem, který je nám vlastní.

Jsme rádi, že jsme se mohli na tomto díle podílet a Markétě děkujeme za spolupráci a nominaci do soutěže nejlepší kariérní stránky roku.

Proč při tvorbě kariérního webu spolupracovat s externí firmou

R

Zaměstnanci jsou více otevření

R

Lidé sdělí pozitiva i negativa

R

Ušetříte hromadu vzácného času

R

Externí partner nemá „klapky“ na očích

Zaujala vás naše práce?

Napište nám.

Pojďme si popovídat o tom, jak bychom mohli společně vytvořit něco jedinečného.