Zaměřovačka v Möbelixu: Dvakrát měř a řezat nemusíš

Nábor specialistů: Jde to i jinak a levněji

Se společností Möbelix spolupracujeme už několik let. Počátkem roku 2022 jsme se setkali nad typickým požadavkem: Potřebujeme lidi, ideálně hned. Ale nabízená pozice je tak neobvyklá, že je těžké ji vysvětlit jednoduchým inzerátem.

Dali jsme hlavy dohromady a společně s kolegy z Möbelixu jsme vymysleli a vytvořili jednoduchou „osvětovou“ kampaň na přilákání správných lidí. Výsledek? Předčil očekávání.

Bez přípravy ani rána

Rozhodli jsme se vytvořit dokumentární video a podpůrné články, které měly sloužit jako Landing Pages. Ve videu jsme chtěli zachytit nejen práci zaměřovací kanceláře jako takové, ale i atmosféru na pracovišti, aby si každý ihned mohl představit, jak to uvnitř vypadá a na co se může těšit.

Předem jsme připravili scénář videa a otázky pro rozhovory, zbytek jsme nechali na vzájemné improvizaci.

den na tvorbu materiálu

tváře kampaně

různé reklamní výstupy

Vítejte v zaměřovací kanceláři

Rozhovory, natáčení a focení proběhlo za jedno dopoledne přímo v zaměřovací kanceláři. Vyzpovídali jsme zakladatele zaměřovačky Pepu i školitele, který má na starosti nový vzdělávací program zaměřený právě na specialisty kuchyňských zakázek.

Nevděčné role před kamerou se skvěle zhostil Vašek. Odpovídal nám na otázky typu, co je cílem zaměřovací kanceláře nebo co by se stalo, pokud by v Möbelixu zaměřovačka nebyla.

Skvěle zachytil celou podstatu své práce, kterou je náročné popsat jednoduchým inzerátem. A to jsme přesně potřebovali.

Ze střípků skládáme USP (unikátní složené puzzle)

Všechen materiál jsme si odvezli a začali pracovat na:

  • Sestříhání videa, zvuku a grafiky pro video
  • Výběru a úpravě fotek
  • Sepsání dvou článků
  • Výstupech pro připravovanou kampaň

  Facebook jako hlásná trouba

  Jakmile jsme po klasickém schvalovacím kolečku vyladili všechny výstupy ku spokojenosti klienta, vrhli jsme se na přípravu kampaně.

  Kvůli rychlosti akce jsme jako médium zvolili Facebook, kde jsme spustili obrazovo-textovou kampaň s různými vizuály s odkazem na jednotlivé články. Poté jsme přidali také video reklamu.

  Etický kodex

  Jak jsme si vedli a kolik to stálo

  Kampaň na FB běžela s minimálním rozpočtem zhruba 3 týdny. Během následujících týdnů se na výběrová řízení přihlásili přesně ti správní lidé, které Möbelix potřeboval.

  Tím to neskončilo. Video, fotografie i články nikdy nespí a pořád na webu „pracují“. Neustále si je může kdokoliv dohledat a dozvědět se, co to znamená pracovat v zaměřovací kanceláři.

  Jaký byl rozpočet na celou akci? Scénář, natáčení, focení, rozhovory, postprodukce, nastavení a správa kampaně, reklamní kredit a finální report, to vše stálo méně, než obyčejný firemní profil na nejznámějším českém pracovním portálu. 😉

  Také nám to v dnešní době nepřijde mnoho, navíc když to opravdu zafungovalo, klient byl spokojený a jako bonus dostal tyto výstupy k dalšímu využití:

  autentických fotek

  články na webu

  dokumentární video

  Během tvorby jsme se naučili spoustu nových vychytávek a užitečných věcí. Nejdůležitější je pro nás ovšem spokojenost klienta.

  Celá akce trvala 1,5 měsíce a klient ji hodnotí jako úspěšnou. A to nás těší.

  Více o samotné Zaměřovačce si můžete pročíst v následujících článcích.

  Markéta Ničová

  Recruitment a Employer branding specialist v Möbelix

  Nábor kolegů do Technické zaměřovací kanceláře byl jeden z nejtěžších vůbec. Vměstnat smysl a náplň práce do inzerátu, natož pak do titulku bylo jako nacpat velblouda do ucha jehly. Projektant a kontrolor kuchyňských zakázek nebo specialista kuchyňských zakázek? Nebo ještě jinak? Nad textem inzerátu jsem si mohla lámat hlavu, jak jsem chtěla a stejně jsem uchazeče spíš zmátla, než nalákala.

  Proto jsme oslovili naši už téměř dvorní agenturu MenSeek a práci v „zaměřovačce“ si vzali pořádně na mušku. Natočili a napsali jsme rozhovory s kolegy z kanceláře, nafotili pár fotek a najednou bylo vše jasnější. Nejen nám, ale i uchazečům. A zázrak byl na světě. Nehlásily se stovky uchazečů, ani desítky. Ozvaly se nám nižší jednotky lidí, kteří ale přesně věděli, co práce v zaměřovačce obnáší a co by pro její výkon měli umět. Během měsíce jsme pozici úspěšně obsadili.

  Zaujala vás naše práce?

  Napište nám.

  Pojďme si popovídat o tom, jak bychom mohli společně vytvořit něco jedinečného.