Kabi Fresh

Čerstvý časopis zaměstnanců Fresenius Kabi

Stalo se z nás vydavatelství. Tohle dílko je již několikátým interním časopisem, který jsme společně se zadávající firmou začali psát. Tentokrát to byla docela fuška. Ale stálo to za to! Časopis je na světě a my jsme si výrazně rozšířili znalosti z oboru farmacie a zdravotnictví.

Jak vše začalo

Firma Fresenius Kabi Hořátev, vyrábějící transfuzní vaky, náhodně našla jeden z našich časopisů na internetu. A tak se jim zalíbil, že nás oslovili, abychom jim vyprodukovali něco podobného. Stačila jedna schůzka a ruka byla v rukávě. S příjemnými lidmi se totiž velmi dobře spolupracuje.

Prvotním úkolem bylo dohodnout se na formátu, počtu stran a papíru, na kterém bude časopis vytisknut. Nakonec jsme se shodli na netradičním rozměru mírně přesahujícím formát A4, 28 stranách a tisku na specifický, recyklovaný papír.

Jak jsme postupovali

Začali jsme tvorbou layoutu. Navrhli jsme titulku, stránky s rozhovorem a stránky s reportáží. Světlo světa spatřila také první krvinka, která se později objevila téměř na každé stránce. Následně jsme určili celý obsah časopisu. Protože témat bylo nepočítaně, museli jsme bohužel dost redukovat. Alespoň zbude na další čísla.

Nějaký čas nám rovněž zabralo připravit vhodné otázky pro zaměstnance. Se zdravotnickým prostředím se totiž moc nesetkáváme. Což je asi dobře, koho by bavilo lítat po doktorech? A tady jsme byli přímo ve výrobě transfuzních vaků.

Rozhovory a focení

Termín rozhovorů se zaměstnanci a jejich focení se neúprosně blížil. Den předem jsme vyjeli na dlouhou cestu do Poděbrad, kde jsme měli zamluvený hotel. Přímo v areálu jsme si střihli pár jamek na skvěle udržovaném golfovém hřišti.

Druhý den ráno už byla naše celá jednotka, čítající dva redaktory a jednu fotografku, nastoupená v 7:30 u vchodu do firmy. Tam si nás vyzvedla kontaktní osoba Terka, se kterou jsme doladili poslední detaily. Rozhovory mohly začít. Pro nás i pro zaměstnance bylo po celou dobu přichystáno bohaté občerstvení. Mňamka!

Z celého dne jsem měl velmi dobrý pocit, všichni zaměstnanci byli vesměs příjemní a sdílní. Také při focení a předvádění různých figur jsme se docela nasmáli. Kolegové z Fresenius Kabi nás také vzali přes propustě do čisté výroby a my si chvíli připadali skoro jako kosmonauti. Než jsme si zvykli. Místní zaměstnanci musí tyto ochranné prvky používat při práci neustále.

Druhý den probíhal v podobném duchu. S tím rozdílem, že se redaktorské role a mikrofonu ujal Tom. Na závěr proběhla ještě schůzka s celou redakční radou a jejím focení. S hlavami přeplněnými k prasknutí získanými informacemi a se spoustou materiálů ke zpracování jsme se po dvou dnech mohli vrátit na základnu a pustit se do vlastní tvorby časopisu.

Kabi Fresh v číslech

rozhovorů se zaměstnanci

článků s fotografiemi

výtisků časopisu

+ nespočet hodin práce na naší straně i na straně klienta.

A výsledek? Pokud je spokojen klient, jsme spokojeni i my.

Na MenSeeky jsme narazili při prohlížení jiného firemního časopisu, u něhož nás zpracování oslovilo. I přesto, že nás před jejich kontaktováním mírně odrazovala lokace (dělí nás půl republiky), rozhodli jsme se pro spolupráci právě s nimi, protože hned při prvním jednání jsme se plně sešli v názorech. Líbily se nám návrhy na zpracování, připravenost a příjemná otevřenost. Dobře reagují na naši přímočarost, rychle zpracovávají zadávané změny a hlídají termíny. Díky podpoře realizačního týmu MenSeeku je tak náš Kabi Fresh příjemným počtením pro kolegy.
Tereza Delijanni

asistentka GŘ, Fresenius Kabi

Jak vám můžeme pomoci?