AXA slaví 10 let na tuzemském trhu

Interní kampaň pro pojišťovnu AXA

Výzva

Pojišťovnu AXA netřeba představovat. Požádala nás, abychom jim ku příležitosti 10 let na českém a slovenském trhu pomohli s interní kampaní pro vlastní zaměstnance. Kampaň měla probíhat v několika rovinách a hlavní důraz byl kladen právě na zaměstnance společnosti.

Bylo třeba nenásilnou formou zaměstnancům představit a připomenout nejdůležitější milníky historie AXA na tuzemském trhu. Dále pak bylo úkolem odprezentovat, jaké benefity a výhody mohou zaměstnanci v AXA užívat (a není jich málo).

Součástí kampaně pak byly i pravidelné dárky pro všechny zaměstnance. Kampaň vyvrcholila na AXA Day, což je každoroční setkání českých i slovenských kolegů. V roce 2017 připadlo datum setkání na 6. října.

Řešení

Po úvodním workshopu se zaměstnanci, kde jsme nasáli firemní atmosféru, jsme společně s personalisty AXA sestavili obsahový plán kampaně. Kampaň začínala 5 týdnů před AXA Day. Původně jsme chtěli využít až 9 komunikačních kanálů od massmailů po mikrostránku se všemi akcemi. I vzhledem k časovému presu jsme kanály zredukovali. Začali jsme textací a grafikou pro nejdůležitější milníky historie AXA v ČR a na Slovensku.

Navrhli jsme strukturu massmailů a plakátů, které byly umístěny na pobočkách. Součástí 5 mailů byl rovněž i obrázek, který byl nápovědou na dárek, jenž zaměstnanci každý týden obdrželi.

Zaměstnanci dostali např. víno, ovoce, kalendář nebo jeden den volna navíc, což museli ocenit opravdu všichni. Milníky a rozhovory s fotkami zaměstnanců byly umístěny na intranetu AXA. Massmaily chodily všem zaměstnancům přímo do schránek.

Jak jsme postupovali

Workshop se zaměstnanci

Nasáli jsme atmosféru a dozvěděli se spoustu zajímavých informací od těch nejpovolanějších

Focení hlavních "hrdinů"

Všechny zpovídané jsme nafotili

Rozhovory se zaměstnanci

Zpovídali jsme kolegy z Brna, Prahy i Bratislavy, kteří pro AXA pracují více než 10 let

Tvorba materiálů

Plakáty, massmaily, milníky, různé obrázky… Bylo toho opravdu dost

Co vše jsme vytvořili

textů a bannerů k milníkům

rozhovorů se zaměstnanci

massmailů

grafických teaserů pro intranet

obrázkových nápověd

fotografií

Některé z výstupů si můžete prohlédnout v galerii

Co kampaň přinesla

Podle zpětné vazby se zaměstnanci vždy těšili na další články i na emailové nápovědy a diskutovali o tom, jaký dárek na ně asi čeká. Rádi si také četli rozhovory se svými kolegy, ze kterých se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Kampaň měla za cíl odměnit zaměstnance za jejich práci a posílit tak jejich loajalitu ke značce. Cíl se podařilo splnit.

Jak vám můžeme pomoci?